Кондиціювання

Уточнити Пошук
Кондиціювання

Кондиціювання — технічне регулювання температурного режиму, зміна параметрів повітря в приміщенні шляхом осушення, зволоження, очищення або забору повітря з вулиці. Метою кондиціонування є підтримка комфортних кліматичних умов як в приміщенні, для людей що знаходяться всередині, так і для приміщень, де зберігається щось, що вимагає підтримки певного температурного режиму і рівня вологості.


Еволюція технологій як наслідок еволюції потреб.

З розвитком сфер діяльності людини, умови праці і просто існування стали вимагати більшого комфорту: зростання кількості офісних працівників, в поєднанні з бажанням керівництва заощадити на витратах за оренду, явило собою вимушеність працівників трудитися в задушливих приміщеннях; споруда величезних торгових центрів і молів, де навмисне відсутні вікна, щоб люди не спостерігали часу і ходили по магазинах довше, породило необхідність компенсувати відсутність природної системи провітрювання; поява приміщень, де безперервно працюють сервери різних великих IT-компаній, змусило задуматися про необхідність охолодження обладнання і порятунок його від поломок через перегрів. На додачу до цих незначним прикладів, можна так само сміливо врахувати підвищення середньорічної температури, в тому числі взяти до уваги різні кліматичні пояси, де прохолодне і оброблене повітря (осушене, або зволожене, в залежності від географічної схильності) є основою не тільки для підвищення продуктивності праці, а й просто необхідністю існування. Однією з головних рис кондиціонування стала можливість підтримки комфортного стану повітря в приміщенні.

Перші спроби кондиціонування, з метою забезпечення комфортного температурного режиму і рівня вологості, робилися в далекій роками Персії, і спекотній Індії. Перси обладнали спеціальні шахточкі з водою, через які проходили потоки повітря і, охолоджуючись і насичуючись вологою, надходили в приміщення. Індійці були не менш винахідливі: обладнали свої двері з кокосової пальми, яка постійно зрошувалася водою з невеликої ємності, таким чином, так само освіжаючи повітря, що надходить в приміщення.


Системи кондиціювання та сучасні рішення

В нашу бутність жоден офіс і торговий центр не зможуть в повній мірі функціонувати без належної системи кондиціонування. Кондиціювання давно стало не просто способом підвищення комфорту в побуті або на роботі. І мова йде не тільки про теплі широти, а й про зони з помірним кліматом, і навіть північній частині. Вся справа в тому, що глобалізація і нестримність технологічного прогресу невпинно модернізують, вдосконалюють, або створюють нові види і системи кондиціонування. Якщо ще кілька десятиліть тому звичайний домашній або офісний кондиціонер являв собою громіздке, важке обладнання, яке було лише здатне охолоджувати повітря в приміщенні (і, власне, лише в подібних кондиціонерах і полягало все поняття «системи»), то сьогодні, існуючі можливості і варіанти виконання, дійсно являють собою повноцінну систему кондиціонування.

Сучасні кондиціонери здатні:
❄️ охолоджувати;
☀️ нагрівати;
➤➤ осушувати;
☂ зволоджувати;
♻️ іонізувати;
↩ очищувати.

Способи змін параметрів повітря стали воістину різноманітні.
У свою чергу, так само стали різноманітні і варіанти виконання кондиціонерів.

За типом встановлення вони поділяються на:
❄️ настінні;
❄️ напольні;
❄️ стельові;
❄️ мобільні;
❄️ центральні;
❄️ касетного типу.

Системи поділяються на кшталт компресора на інверторні і звичайні. Можуть бути гранично тихими, тими, що самоочищуються, працювати в турборежимі, при низьких температурах або в максимально-економному режимі.

В систему кондиціювання увійшли:
✅ спліт-системи - які багато хто називає просто кондиціонерами; це звичайні побутові кондиціонери, що складаються з внутрішнього і зовнішнього блоків;
✅ чиллер-фанкойли - промислові кондиціонери з апаратом для охолодження рідини, і вентилятором, який повітряним потоком поширює прохолоду від охолодженої води в приміщення;
✅ прецизійні кондиціонери - спеціальне обладнання, з підвищеним контролем чистоти, температури і вологості повітря, що використовується, наприклад, в технологічних приміщення, таких як серверні.

Кондиціювання в усій Україні, не дивлячись на середні кліматичні умови, і географічне розташування, стало такою ж необхідністю в багатьох сферах: від великих торгових центрів до невеликих кондитерських, від великих офісних будівель, до звичайних квартир і житлових будинків. Багато жителів відчули зміну річного клімату і більш не уявляють можливості комфортного життя без охолодження і зволоження повітря в житлі. Навіть бібліотеки і транспорт, продуктові магазини і розважальні центри стали оснащуватися системами контролю температурного режиму. Як бачимо з описаного, кондиціювання з його розгалуженою системою, є дуже великим поняттям і пересічному покупцеві часом зовсім не просто орієнтуватися в різноманітності вибору. Адже, крім усього іншого, необхідно зорієнтуватися в параметрах, що підходять під конкретне приміщення і певну площу.

У будь-якому з цих питань вас наділять цілковитою допомогою і нададуть вичерпну консультацію менеджери інтернет-магазину «Еко-систем».

// Додаємо бінотел