Електрообладнання для будинку: комп'ютерні, телефонні і телевізійні розетки Schneider Electric

  • 02 листопад 2017 16:11:29
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 2033
  • 0
Якщо спробувати дати характеристику сучасному суспільству використовуючи тільки одне слово, то таким словом стане «інформаційне». Відкриття такого терміна приписують вченим з Японії, а в якості найважливішої складової називають доступність до обладнання, яке забезпечить передачу інформації.

У наш час інтернету і розвинених телекомунікаційних технологій таким обладнанням стали телевізійні, телефонні і комп'ютерні розетки.

Комп'ютерні розетки RJ-45

Стандартним роз'ємом для комп'ютерних розеток є роз'єм RJ-45. З лицьового боку розетки до нього приєднується інтернет-кабель, найчастіше представляє собою виту пару. Кабель, який використовується в домашніх мережах, буває різних типів і в більшій мірі відрізняється тільки по швидкості передачі даних.

Найпопулярнішою є категорія 5е, вона найбільш часто використовується для прокладки домашнього інтернету. Він може передавати дані зі швидкістю до 1 Гбіт в секунду.

Також існують категорії 6 і 6а. Категорія 6 ​​зустрічається рідко, і по швидкості вона порівнянна з категорією 5е, а ось 6а використовується чаші і відрізняється більш високим рівнем швидкості передачі даних, який досягає позначки в 10 Гбіт / сек. Але, така швидкість і обладнання, що забезпечує її, поки несильно популярна в побутових мережах.

Варто зазначити, що інтернет-кабель відрізняється ще й за типом захисту від електромагнітних наведень і перешкод, що негативно впливають на швидкість передачі даних. Подібний захист в кабелі отримала назву «екран»

Найпростіший кабель має маркування UTP і є неекранованим, тобто у нього відсутній захисний екран. Він чутливий до наведенням і перешкод як від джерел радіовипромінювання, наприклад мобільні телефони, WiFi-роутери, так і від знаходяться по близькості інших кабелів.

Далі йдуть кабелю з маркуванням FTP і STP, який є вже екранованими. У разі FTP - цей екран виготовлений у вигляді алюмінієвої фольги, яка перебуває під оболонкою кабелю, і захищає від наведень високої частоти, а в разі STP - у вигляді металевої мідно-лудиться обплетення і захищає він від наведень вже низької частоти, які, наприклад, створюються кабелями живлення електричної мережі (220В, 50 Гц).

Для домашніх мереж рекомендується використовувати кабель з маркуванням STP.

Зазвичай майстри при монтажі кабелю використовують спеціальний інструмент, але в разі інтернет-розеток серій Merten і Unica від Schneider Electric такий інструмент не буде потрібно, так як вони оснащені сучасними затискними механізмами. Ці механізми не вимагають наявності спеціального інструменту для монтажу мережевих розеток.

Телефонні розетки RJ-11

Вони іменуються RJ-11 і за зовнішнім виглядом трохи відрізняються від інтернет розетки RJ45.В Електрофурнітурою від компанії Schneider Electric телефонні та інтернет роз'єми найчастіше поєднані в одному пристрої, що дозволяє економити пространство.Такіе суміщені пристрої доступні у всіх серіях розеток від Schneider Electric будь-якого цінового рівня і дизайну.

Телевізійні розетки/span>

TV-розетка є одним з найбільш затребуваних механізмів, так як що-що, а телевізор є в кожному будинку. Розетки з TV-роз'ємом бувають декількох типів, а саме поодинокі, прохідні і оконечние.Одіночние телевізійні розетки це звичайнісінькі по влаштуванню, а тому і найдорожчі. Вони добре підходять, якщо у вас є один телевізор і його просто потрібно підключити до антени або підключити до телевізора антенний провід від спліттера.

Якщо перед Вами стоїть завдання складніше, наприклад, у вас є кілька телевізорів, і всі вони знаходяться в різних приміщеннях, то Вам тоді буде потрібно прохідна TV-розетка. Підключити таку розетку дуже легко: антенний провід заводиться на роз'єм входу, а далі виводиться через вихід, таким чином, забезпечується послідовне з'єднання всіх ТВ знаходяться у вашому домі, що за підсумком знизить вам витрата антенного проводу і призведе до економії коштів.

Варто відзначити одну важливу деталь: якщо використовується схема підключення, описана вище, то на останній точці антени потрібно встановлювати оконечную розетку, що замикає кабельну лінію, що згодом забезпечить якісний ТВ-сигнал.

 
// Додаємо бінотел