Як працює тепловий насос
- 03 липня 2019 16:00:00
- Відгуків: 0
- Переглядів: 1399
На сьогоднішній день автономне опалення на слуху у кожного заміського мешканця. Здебільшого основною причиною тому є стан теплових мереж в Україні, рівень довіри до якого падає з кожним днем.
Досліджуючи ринок інженерних послуг, звичайна людина наштовхується на тисячу і одну перешкоду до своєї енергонезалежності та самостійності. Найчастіше, не розібравшись, поспішаючи забезпечити себе і свою сім'ю комфортними умовами проживання, люди приймають неефективні рішення, переплачуючи суми як при проектуванні і установці системи, так і в періоди експлуатації, вважаючи, що все ще економлять.
В сучасних умовах, крокуючи в ногу з науково-технологічним прогресом, спостерігається досить швидкий розвиток в області інженерних комунікацій як на Європейському ринку, так і в країнах, що розвиваються. При об'єктивній оцінці, можна дійти висновку, що іноземні компанії займаються цим не за для марнування часу, а мають на меті зробити комфортні умови для життя людини більш доступними, економічними, екологічними, а також особисто контрольованими, тобто - що дозволяють досягти автономії. Прекрасним представником цієї ідеології є тепловий насос, в тому числі різні його модифікації: "Повітря-Повітря", "Повітря-Вода", "Вода-Вода", "Грунт-Вода". Застосування цих технологій дозволяє отримувати з 1 кВт електричної енергії до 5-6 кВт теплової енергії! * (Надалі, це співвідношення позначається "COP")
Чотири типу модифікацій відповідають специфіці застосування теплового насоса щодо джерела тепла, з якого витягується останнє.
Що з себе являє принцип роботи і як це працює в комплексі?
Відповідь криється в самій назві "тепловий" - означає, що працює з теплом, "насос" - працює, як насос.
Для розуміння принципу роботи проілюструємо це буквально:
➤ "Повітря-Повітря" - "бере» тепло з повітря на вулиці, і за принципом насоса «вкачує» це тепло в приміщення;
➤ "Повітря-Вода" - так само, «бере» тепло з повітря зовні і «віддає» його в воду всередині опалювального контуру;
➤ "Вода-Вода" - використовується при наявності проточного водоймища поряд з будинком, оскільки використовує тепло води з водойми і "віддає" його в опалювальний контур системи будинку;
➤ "Грунт-Вода" - передбачає наявність бурових робіт, а саме - "відбір тепла з земляних свердловин" на ділянці навколо будинку і передачі тепла в контур опалення приміщення.
Так само широко відомі способи застосування теплового насоса в інших призначеннях:
- для нагріву води в буферних ємностях;
- для підтримки необхідних температур в басейні;
- для охолодження приміщення за допомогою використання фанкойлів;
- і багато іншого, де необхідно забезпечувати гідний рівень мікроклімату!
Виходячи з наведеної інформації, проаналізованих джерел і досвіду роботи з даними системами, тепловий насос по праву можна вважати невід'ємною частиною сучасної системи опалення, оскільки при правильному і відповідальному проект по досягненню максимального COP-а, ця технологія дозволить Вам економити до 80% бюджету на енергоресурси щороку!