Які сонячні панелі краще?
- 01 липня 2019 10:00:00
- Відгуків: 0
- Переглядів: 1828
Сучасний мешканець нашої країни напевно намагається перебувати в тренді. На додачу до того, мода і грамотний маркетинг завжди впливають на свідомість і вибір людини, як споживача. І два даних аспекту стосуються не тільки сфери одягу або гаджетів. Беручи до уваги тенденцію до нестримного глобального потепління, суспільство все більш гостро стало піднімати на обговорення цю проблему. Все більша частка населення стала рухатися в напрямку альтернативної енергетики. Це, в свою чергу, не могло залишити поза увагою і такий напрямок в альтернативці, як сонячні панелі.
Природно, люди розділилися на категорії: ті, хто вже встановив собі хоч одну панель, або цілу електростанцію, і ті, хто ще перебуває в формуванні вибору і цілком не визначився. Безсумнівно, перед тими, хто не визначився з кінцевим продуктом, але рішуче націлений на встановлення панелей, виникає питання - які ж сонячні панелі краще?
Які вони взагалі бувають, якій фірмі віддати перевагу та інше. Питань маса, але в цілому, при виборі незнайомого продукту покупця завжди цікавить питання «а який краще?». Ми вирішимо вашу проблему вибору, звузивши невизначеність до граничного мінімуму.
Не будемо хизуватися науковими термінами і постараємося бути короткими.
Які бувають?
Сонячні панелі бувають двох категорій: кремнієві і плівкові. Кожна з цих категорій, в свою чергу, підрозділяється на під категорії:
Кремнієві (або кристалічні) бувають монокрісталічними та полікристалічними;
Плівкові (або аморфні) бувають на основі телуриду кадмію, селеніду міді-індію і полімерні.
Кремнієві панелі мають жорсткий каркас і в основі містять кремній. Вони важкі, досить громіздкі і вимогливі в монтажі. Однак мають досить хорошим показником ККД, що позитивно впливає на терміни окупності. Даний вид панелей міцно увійшов в ужиток. Сучасні можливості дозволяють провадити монтаж як малих панельок, здатних обігрівати бачок води на дачі, так і значних електростанцій, що дозволяють повністю перевести на альтернативне постачання електроенергією як приватні житлові об'єкти, так і офісні приміщення.
Плівкові ж - це гнучке рішення, не вибагливі в монтажі, менш схильні ризикам пошкодження при укладанні на даху, або фасади будівель. В основі лежать складні хімічні склади, в тому числі і шкідливий метал - кадмій, в зв'язку з чим використання панелі повинно бути гранично обережним. Даний тип панелей являє собою черговий крок до майбутніх технологій, які прагнуть скоротити витрати на виробництво і підвищити ефективність, знизити терміни окупності. Виходячи з професійного досвіду можна сміливо констатувати, що на сьогоднішній день поки що варто віддавати перевагу саме кремнієвим сонячним панелям, давши можливість плівковим вдосконалитися в своїх характеристиках. Але в зовсім недалекому майбутньому технології відсунуть консерватизм на задній план. Це можна порівняти з тими ж мобільними телефонами з сенсорними екранами - спочатку моделі були недосконалі, деякі тачскріни псувалися швидко, або були слабо захищені і легко пошкоджувалися. На сьогоднішній же день технології стали більш досконалі і кнопкові варіанти майже канули в літу.
Монокристал або полікристал?
Як вже позначилося вище, кремнієві панелі так само діляться на під категорії.
У чому ж різниця між монокристалічним і полікристалічним варіантом?
В основі виробництва монокристальних панелей лежить кремній в чистому своєму вигляді, його розплавляють, домішують бор і початковий кристал і остуджують. Остигнувшу заготівлю розрізають на квадратні елементи, наносять покриття, що протидії відражанню і доріжки для провідності струму і отримують результат, який в готовому вигляді так і називають - монокристал. Ця категорія панелей являє собою типаж бджолиних сот, тільки стільники (осередки) силіконові і з'єднані в одну структуру. Очищений і затверділий монокристал ділять на найтонші пластини і з'єднують їх настільки ж тонким розгалуженням електродів. Даний тип панелей має досить високий ККД, а й, відповідно, більш відчутну ціну.
При виробленні полікристала субстанцію з кремнію охолоджують рівномірно і дуже повільно, через що в ємності формуються певні кристали. Заготовки обробляються за тим же типом, що і монокристал, однак за рахунок іншої методики вироблення, значно скорочуються витрати при виробництві. Це позначається на ціні, роблячи полікристал дешевше монокристалла. Однак це, природним чином, позначається і на ККД - у полі кристалів воно нижче, ніж у моно. Відповідно, і термін окупності у таких панелей триваліше.
Якщо зважити всі позитивні моменти, коротко описані вище, то можна сміливо отримати відповідь на актуальне питання кожного літа: яким же сонячним панелям віддати перевагу і які краще. Все, звичайно, залежить від цілей і сфери застосування. Але в більшості своїй на сьогоднішній день правильніше купувати саме монокристалічні панелі. Так, вони трохи дорожче в вартості, але у них і вище ефективність і швидше окуплять витрати. А що буде актуальним наступного літа - швидкість розвитку технологій, безсумнівно, покаже.
Серед виробників монокристалічних панелей безумовними фахівцями є компанії Axioma і Perlight Solar. Спектр їх асортименту так само на порядок ширше. Якщо вам сподобався огляд, але залишилися додаткові питання, вам просто невід'ємно необхідно звернутися до нашого фахівця, який з енциклопедичної точністю розповість вам всі «за» та «проти». Якщо ж інформація більш, ніж вичерпна і ви вже готові придбати панель, то вибрати панель ви можете тут.