Тепловий насос: що це, принцип роботи та види

  • 23 травня 2019 00:31:26
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 1050
  • 0

Що таке тепловий насос.

Тепловий насос - це пристрій, який вміє концентрувати теплову енергію, розподілену в навколишньому середовищі і переносити цю енергію у вигляді нагрітого теплоносія в будинок, який потрібно обігріти. Потім, це тепло можна перенаправити в радіаторні батареї, водяну теплу підлогу або фанкойли для безпосереднього обігріву житлових кімнат або робочих приміщень. Крім того, в літній період роботу теплового насосу можна перемкнути в зворотному напрямку. Тобто, охолоджувати приміщення, забираючи звідти теплову енергію і викидати надлишок тепла в навколишнє середовище.

Принцип роботи.

Принцип роботи теплового насоса заснований на використанні різниці температур між температурою навколишнього середовища і температурою кипіння хладогенту (фреону або іншого). Цей принцип використовується в роботі звичайного холодильника. Холод, що виробляється холодильником, залишається всередині його камери, а надлишкове тепло він викидає в навколишнє середовище, в нашому випадку - в кімнату. Рівно той же принцип у теплового насосу: забирає розсіяну в воді, ґрунті або повітрі теплову енергію і передає її в сконцентрованому вигляді туди, куди Вам потрібно.

Види теплових насосів.

Залежно від того, звідки тепловий насос «забирає» тепло, з повітря, води або ґрунту розрізняють:

1. повітряні;

2. водяні;

3. грунтові теплові насоси.

Кожен вид теплових насосів має свої переваги.


Повітряні насоси:

• найпростіші в монтажі;

• легкі в застосуванні;

• досить швидко окупаються.


Водяні насоси:

Оскільки температура підземних вод або водойм завжди вище нуля, такі теплові насоси мають високу продуктивність і швидку окупність там, де грунтові води мають високий термальний показник. До слова, якщо в безпосередній близькості від Вашої ділянки є незамерзаюче водоймище, наприклад ставок, та ще й в ньому, з якихось причин, добре прогрівається вода, тепловий насос буде мати дуже високу ефективність, навіть в люту зиму.


Грунтові насоси:

Більш витратні за рахунок земляних робіт при їх монтажі, але мають особливий успіх там, де грунт з якихось причин прогрітий - це може бути недалеко від теплоцентралей чи видобувних підприємств, які змушені скидати зайве тепло в атмосферу і ґрунт.


По тому, звідки забирається теплова енергія і куди вона переноситься, теплові насоси можна згрупувати в чотири види:

• «повітря-повітря» (приклад такого насоса — звичайний кондиціонер);

• «вода-повітря» (застосовується в побуті і промисловості для опалення приміщень). В цьому випадку, нагріте повітря подається по воздуховодам і видувається в приміщення вентиляторним обладнанням;

• «повітря-вода» (самий не дорогий, і найбільш поширений). Зовнішній блок з теплообмінником такий же, як у кондиціонера, тільки більш потужний. Нагріта внутрішнім теплообмінником вода в системі опалення циркулює, віддаючи тепло в приміщення через радіатори, теплу підлогу або фанкойли;

• «вода-вода» (найдорожчий, поширений в північних країнах). Зовнішній теплообмінник занурений в будь-яку водойму або свердловину. У приміщенні маємо варіант, аналогічний попередньому.


Більш детальну інформацію, з урахуванням індивідуальних особливостей клієнта, можна отримати зв'язавшись з нашим консультантом через інтернет-магазин «Eco-System». Тут ми пропонуємо широкий вибір теплових насосів та іншої високоякісної опалювальної техніки, консультуємо, надаємо допомогу в підборі. Сучасному дому необхідно використовувати передове обладнання, а також розвинені енергоефективні та ресурсозберігаючі технології!

 
// Додаємо бінотел