Що таке зелений тариф? "Зелений тариф" в Україні: поняття, особливості, підключення для населення і юросіб

  • 10 червня 2019 12:30:28
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 2080
  • 0

    "Зелений тариф" в Україні - це стимулюючий тариф для домогосподарств, за яким ринок електроенергії України зобов'язується закуповувати електроенергію, вироблену на електростанціях, що використовують відтворювальні ресурси енергії потужністю до 30 кіловат, і здійснювати повну оплату фізичній особі з урахуванням надбавки, встановленої постановою Національної комісії з регулювання в сферах енергетики і комунальних послуг.


За для чого прийнято закон про зелений тариф

Метою введення зеленого тарифу для домогосподарств є стимуляція розвитку і залучення інвестицій для нової галузі, альтернативної енергетики. У зв'язку з дорожнечею закупівлі відсутніх, і поступовим вичерпанням наявних ресурсів для теплової та атомної генерації, даний тариф є одним з напрямків досягнення енергетичної незалежності нашої держави.


Як підключити зелений тариф та використовувати для отримання доходу

  1. Першим кроком є встановлення сонячної, вітрової або міні-гідроелектростанції, потужність якої не повинна перевищувати 30 кВт.
  2. Складається однолинейная схема підключення генеруючої установки приватного домогосподарства з використанням мережевого або гібридного інвертора.
  3. Після завершення монтажу слід звернутися в РЕС для уточнення вимог по установці двонаправленого лічильника, за яким буде проводитись розрахунок виробленої електроенергії в мережу і спожитої з мережі. Після придбання, лічильник в обов'язковому порядку здається на перевірку і виходить дозвіл на його встановлення та введення в експлуатацію.
  4. Складена однолинейная схема, встановлений лічильник і наявність копій технічної документації на комплектуючі та електричне обладнання генеруючої установки дають підстави для складання договору з вашою обласною енергетичною компанією, про купівлю-продаж електроенергії, виробленої з альтернативних джерел енергії, генеруючими установками приватного домогосподарства, в якому ви вказуєте поточний рахунок для отримання оплати за зеленим тарифом.
  5. В кінці кожного місяця буде провадитися відрахування спожитої Вами електричної енергії від виробленої на сонячній або вітрової електростанції, а на залишок вироблених кіловат нараховується сума, згідно зеленим тарифом, на ваш рахунок.

Сума прибутку отриманого за зеленим тарифом безпосередньо залежить від двох чинників - це потужність встановленої електростанції (чим вона вище, тим вище буде різниця між відпущеною і спожитою електричною енергією) і споживання домогосподарства (чим нижче кількість спожитих кіловат, тим вище перш-описана різниця).


Які переваги населенню дає підключення зеленого тарифу до сонячної електростанції.

  • Довгостроковий контракт на покупку всієї виробленої електроенергії державою, на підставі постанови НКРЕКУ від 29.09.2017
  • Отримання прибутку з реалізованої електроенергії за тарифом з високою надбавкою
  • Короткий термін окупності встановленої електростанції, в середньому 5-6 років завдяки все тому ж високому тарифу на відпущену електроенергію
  • Диверсифікація джерел отримання електричної енергії
  • Можливість внести свій маленький внесок в отримання такої важливої, для нашого часу, енергетичної незалежності нашою державою
    Слід зазначити особливу привабливість зеленого тарифу для сонячних електростанцій, адже його ставка істотно вище ніж для вітрової та гідро-енергетики, а відповідно і окупність проходить в більш короткі терміни.

    В даний час зелений тариф для населення стає все більш доступним і, поряд з нестримно-зростаючими тарифами, знаходить все більшу популярність. Раніше, лише населення регіонів, де переважає сонячна погода, активно цікавилося обладнанням сонячних станцій. У нинішній же час, жителі і північно-східних регіонів поповнюють ряди тих, хто впровадив альтернативні джерела живлення так само і з метою компенсації своїх витрат або заробітку за рахунок зеленого тарифу.


 
// Додаємо бінотел